Skanowanie fotografii

Posiadasz w domu albumy ze starymi zdjęciami rodzinnymi, pudełka ze slajdami lub wywołane stare negatywy? Chciałbyś je zarchiwizować i tchnąć w nie nowe życie? Chronimy od zapomnienia i przed zniszczeniem rodzinne pamiątki: stare fotografie, artykuły, ryciny, grafiki, pocztówki, dyplomy, inne dokumenty gromadzone przez lata lub odziedziczone po przodkach. Korzystając z nowoczesnych technologii, możemy zrekonstruować ubytki, uszkodzenia i wyretuszować niedoskonałości starych fotografii.

Wszystkie materiały (odbitki fotograficzne, slajdy, negatywy)  skanowane są na skanerze marki Epson V800 Photo. Skanujemy slajdy i paski 35 mm oraz średnie formaty 6 cm (120/220), klisze cięte: 4 x 5 cali (10 x 12,5 cm). Nasz skaner obsługuje także większe,  niestandardowe formaty klisz do maksymalnego formatu: 8 x 10 cali (20 x 25 cm).

Skanowanie fotografii, slajdów i negatywów 

Skanowanie klisz odbywa się z materiału konfekcjonowanego – przechowywanego w postaci rolek filmu, pociętego filmu negatywowego w paski, pojedynczych klatek czy ramek do przechowywania i prezentowania slajdów.

UWAGA:

Filmy w rolce – tniemy negatyw na paski 6-ścio klatkowe. Pocięty negatyw pakujemy w folie archiwizacyjne. Każdy slajd i negatyw poddawany jest zarówno automatycznej jak i ręcznej korekcji.

Rozdzielczość

Skaner V800 został wyposażone w system podwójnego obiektywu, który automatycznie wybiera najbardziej optymalny, zapewniając rozdzielczość optyczną do 4800 dpi w przypadku refleksyjnego skanowania zdjęć oraz aż do 6400 dpi podczas skanowania z wykorzystaniem uchwytów klisz.

Skanowanie fotografii w wysokiej rozdzielczości.

Zarchiwizowane materiały zapisujemy na płytach CD oraz DVD w formacie JPG, TIF, PDF.

Usuwanie niedoskonałości z obrazu

Technologia Digital ICE automatycznie usuwa niedoskonałości, takie jak kurz, włosy, zarysowania i ślady palców zarówno z klisz, jak i ze zdjęć.

Idealne odcienie

Gęstość optyczna DMax = 4.0 zapewnia niewiarygodne odwzorowanie odcieni. Nasz skaner potrafi perfekcyjnie zidentyfikować zakres tonalny oryginału, co gwarantuje precyzyjne odwzorowanie najjaśniejszych i najciemniejszych obszarów obrazu oraz zachowanie imponującej szczegółowości i zakresu dynamicznego.

Operacje wykonywane podczas ręcznej korekcji zdjęć: kadrowanie, korekcja ekspozycji, jasności, kontrastu i temperatury obrazu itp.

Dzięki zaawansowanej obróbce każdego skanowanego zdjęcia, masz pewność, że Twoje stare fotografie znów będą wyglądać doskonale. Nie każde zdjęcie, negatyw, slajd lub dokument można uratować. Zdarzają się przypadki w których nie można nic zrobić – o tym informujemy klienta.

Skanowanie fotografii

W prosty sposób można uratować swoje rodzinne archiwum fotograficzne – albumy ze zdjęciami, slajdy, negatywy. Często przechowywane w nieprzystosowanych warunkach klisze ulegają zniszczeniu i stopniowej degradacji, co prowadzi do uszkodzenia, bądź utraty fotografii. Nawet bardzo starym i zniszczonym zdjęciom możesz przywrócić ich dawną świetność i uratować je przed zniszczeniem – digitalizacja zdjęć jest najlepszym sposobem. Zeskanowane materiały mają zapewnione przetrwanie i nie tracą jakości, a trwałość danych elektronicznych jest taka sama jak trwałość nośnika: płyty DVD, dysku komputera, pamięciach flash itp. (sugerujemy wykonywanie kopii zapasowych).

Dzięki zdjęciom w formie cyfrowej możesz m.in.:

  • oglądać rodzinne fotografie na ekranie telewizora lub monitora
  • udostępniać zdjęcia rodzinie i znajomym przez internet
  • wykonać odbitki, wydrukować foto-książkę
  • przesyłać zdjęcia za pomocą poczty elektronicznej
  • umieszczać swoje fotografie w serwisach społecznościowych
  • tworzyć prezentacje, powielać w dowolnym nakładzie, poddawać obróbce graficznej, edytować

Dodatkowym plusem jest to że zyskujesz szybki dostęp do plików i możesz udostępnić zdjęcia natychmiast.

Skanowanie fotografii – Digitalizacja zdjęć – Zachowaj wspomnienia!

Ocal stare fotografie aby umożliwić przyszłym pokoleniom cieszyć się rodzinnymi zdjęciami w doskonałej, cyfrowej jakości.

Rodzaj materiałuRozdzielczośćCena brutto /1 klatka (sztuka)
Odbitka fotograficzna600 dpi0,92 PLN
Materiały refleksyjne (dokumenty, dyplomy, ryciny, grafika, rysunki itp.)600 dpi1,98 PLN
Slajdy / negatywy 35 mm kolorowe i cz-b2400 dpi0,92 PLN
Slajdy / negatywy średnioformatowe 120/2202400 dpi3,69 PLN
Slajdy / negatywy wielkoformatowe 4×5′2400 dpi16,60 PLN
Slajdy / negatywy wielkoformatowe >4×5′2400 dpi29,00 PLN
Nośnik DVD9,00 PLN
Kurier (przesyłka zwrotna oryginałów)20,00 PLN

Podane ceny są cenami brutto (z 23% VAT)

Mnimalna wartość zamówienia: 30 zł
Termin realizacji: do 5 dni roboczych (ustalamy indywidualnie w zależności od zamówienia)
Ekspres (1-2 dni robocze) + 50%

Skanowanie fotografii, slajdów, negatywów w wyższej rozdzielczości (do 6400 dpi) – ceny ustalamy indywidualnie

Wszystkie materiały, niezależnie czy są to odbitki, negatywy lub slajdy należy zapakować w sztywne, kartonowe pudełko wraz z danymi teleadresowymi lub wydrukowanym formularzem zamówienia. Odpowiednie opakowania można także kupić na poczcie lub punktach nadawania paczek kurierskich.

Jeżeli materiały nie wypełnią całej przestrzeni opakowania, możesz wykorzystać tzw. wypełniacze w postaci np. foli bąbelkowej, granulatu ze stypopianu albo pogniecionych gazet.

Uwaga: nie wysyłaj swoich zdjęć tylko w kopertach ponieważ nie są one wystarczająco sztywne i wytrzymałe.

Jak dodatkowo zabezpieczyć materiały przeznaczone do skanowania?

Odbitki

Odbitki najlepiej jest umieścić w kopertach a następnie w foliowych koszulkach lub woreczkach – pozwoli to skutecznie zabezpieczyć fotografie przed wilgocią podczas transportu.

Negatywy

Jeżeli Twoje negatywy są w postaci zwiniętych rolek  – użyj albo standardowych opakowań plastikowych albo umieść je w woreczku i zepnij gumką aby zapobiec rozwinięciu rolki.

Jeżeli są  pocięte na paski, możesz użyć dedykowanych opakowań na klisze lub koszulki negatywowe. Jeśli nie dysponujesz takim produktem, umieść je w kopercie i woreczku.

Slajdy

Jeśli dysponujesz odpowiednimi pudełkami na slajdy to jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie. Pocięte slajdy bez ramek powinno się umieścić w kopertach lub koszulkach.

Wypełnij Formularz Zamówienia

Po wysłaniu formularza otrzymasz na swój adres e-mail potwierdzenie zamówienia. Wyślij swoje materiały na nasz adres:

CS MEDIA | Skanowanie fotografii
ul. 11 Pułku Piechoty 9
42-600 Tarnowskie Góry

Zamówienia realizujemy wysyłkowo dla klientów z całej Polski.  Prosimy o nie przysyłanie zdjęć w albumach.


Sposób pakowania – porady jak bezpiecznie zapakować materiały znajdziesz w zakładce: wysyłka i pakowanie

• Po otrzymaniu przesyłki wybieramy losowo 2 – 3 szt, skanujemy i wysyłamy drogą elektroniczną próbki skanów do Klienta.
• Akceptacja klienta na podstawie przesłanych próbek *)
• Przesyłamy fakturę do zapłaty
• Po otrzymaniu zapłaty realizujemy zlecenie zgodnie z zamówieniem
• Jeśli Twoje zamówienie jest już zrealizowane zostaniesz o tym powiadomiony mailem w którym będzie podany nr listu przewozowego.
• Wszystkie materiały oryginalne odsyłamy wyłącznie za pomocą firmy kurierskiej. Dzięki temu nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich cennych zdjęć
• Pliki w postaci cyfrowej otrzymujesz zgrane na płytę DVD lub umieszczamy na platformie do przesyłania plików (google drive, dropbox itp.) – zgodnie z wyborem dokonanym na formularzu zamównienia

*) W przypadku braku akceptacji – zwrot przesłanych oryginałów następuje po uregulowaniu przez klienta kosztów przesyłki – 20,00 PLN


Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytania dotyczące usługi skanowania, prosimy kierować poprzez formularz kontaktowy na stronie www (https://csmediastudio.com/kontakt/) lub bezpośrednio na adres: cs@csmediastudio.com

Przy użyciu profesjonalnych narzędzi sprawimy, że nawet najbardziej zniszczone fotografie odzyskają swój wygląd sprzed lat. Jesteśmy w stanie “naprawić” fotografię poprzez usunięcie zadrapań, pęknięć, załamań i innych skaz np. plam na powierzchni zdjęcia. Potrafimy usunąć efekt czerwonych oczu, wyostrzyć obraz, zredukować szumy, wprowadzić korekcję barw.

Przed przystąpieniem do pracy nasz specjalista informuje o możliwości renowacji zdjęcia i o kosztach tego zabiegu.

© 2023 CS MEDIA STUDIO | All rights reserved.